Novinky

Tisková zpráva

Tisková zpráva

Společnost LANEX a.s., má nového výkonného ředitele


Martin Václavek pracuje ve firmě LANEX již 12 let. Před svým jmenováním zde působil ve vrcholných manažerských pozicích, konkrétně jako její obchodní ředitel, ředitel divize a ředitel pro strategii. „Za svého působení v LANEXu jsem měl možnost poznat obchodní i výrobní problematiku firmy a celého vyráběného sortimentu. Jsem dobře obeznámen s filozofií podniku a mým cílem je pokračovat v jeho úspěšném růstu,“ dodal nový výkonný ředitel Václavek.

Bývalý výkonný ředitel Rudolf Gregořica, který svou funkci opustil z osobních důvodů, působil v LANEXu 27 let. Pod jeho vedením se firma transformovala ze státního podniku JUTA v akciovou společnost a rozrostla se o dceřiné společnosti v Polsku a Rusku. „Pevně věřím, že Martin Václavek bude pokračovat v rozvoji společnosti a že bude rovněž zachována plná kontinuita seriózních obchodních vztahů se zákazníky, dodavateli i ostatními partnery,“ uvedl ke jmenování svého nástupce.

O společnosti

Firma LANEX a.s., vyvíjí a vyrábí lana a vlákna ze syntetických materiálů pro nejnáročnější užití v různorodých tržních segmentech. Svým zákazníkům poskytuje kvalitní produkty, komplexní servis a neustálé inovace. Tržby za celou skupinu LANEX dosáhly v roce 2016 840,5 mil. Kč. Dceřiná společnost LANEX-KANAT, která působí zejména v Rusku, zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 29,7 % na 206,8 mil. rublů. Zisk skupiny před zdaněním v roce 2016 dosáhl 50,7 mil. Kč. LANEX a.s., je s 430 zaměstnanci jedním z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Opavsku. V současnosti dodává své výrobky do více než 80 zemí světa. Podíl exportu tvoří 85 % z celkového obratu.

Kontakt pro média:
Mgr. Tomáš Neščák
Stance Communications, s.r.o.
Prokešovo náměstí 5/634, Ostrava
Tel.: +420 737 022 429
E-mail: tomas.nescak@stance.cz