Novinky

Plavba kolem světa

Plavba kolem světa

15,4 m délka , šířka 4,6 m odhodlaná posádka a jachtařská lana firmy LANEX to je LAVINIA loď , která vyrazila na dalekou plavbu.

Kapitán Pavel Jeřábek se čtyřčlennou posádkou vyplul letos 5. 4. z chorvatského Kosu a směřuje přes Istanbul na cestu kolem světa. Jako jediní Češi se od 22. dubna zúčastní EMYR 2011 (EASTERN MEDITERRANEAN YACHT RALLY) , která začíná v Istanbulu a pokračuje dále na jih přes – Kypr, Sýrii, Libanon, Izrael a Egypt, kde by měli přistát kolem poloviny června. Dále potom poplují přes Suezský kanál do Rudého moře. V nové maríně v Hurgádě mají v plánu loď uvázat a „na otočku" se objevit doma. Snad bude Hurgáda tuto sezónu po nepokojích v Egyptě už v provozu. Ve 2. pol. července se posádka vrátí k pokračování v cestě přes Rudé moře a Adenský záliv (Aden) na Omán a vyplují na Indický oceán - na Maledivy... Indii , Sri Lanku a pak přes Bengálský záliv na Malajsii. Koncem roku se s nimi snad potkáme v Thajsku.

Zajímalo nás, jak se vyvíjí začátek plavby, a tak jsme kontaktovali kapitána lodi Pavla Jeřábka:
„Mohu odpovedet jen kratce. Nemam prıstup na ınternet jak bych potreboval. Jsme v Istanbulu start emyru je v nedelı odsud. Blızsı na www.emyr.org Nıc tu nejde jednoduse. Bylı jsme do dnes v oprave po bourı, ktera nas pred Dardanellamı hodıla na skalu a prıslı jsme o kormıdlo. Cerpadla zvladla dva dny cerpat vodu takze v pohode v Istanbulu do sucheho doku a nynı jız vse opraveno a pokracujeme.“

Věříme, že těžký začátek jen zocelí vaše odhodlání uskutečnit svůj sen.
Přejeme hodně štěstí a dobrý vítr do plachet…

Za Jachting Team LANEX
Jana a Vojta


6110