Novinky

Papírenská zaváděcí lana LANEXu na veletrhu SPCI

Papírenská zaváděcí lana LANEXu na veletrhu SPCI

Veletrh SPCI se koná ve Stockholmu od roku 1969 a je to jednoznačně nejvýznamnějším setkáním odborníků a firem z oblasti papírenského průmyslu. Koná se jednou za tři roky ve švédském Stockholmu a jeho 15. ročník proběhl 17. - 19. května 2011. Navštívilo jej téměř 10 000 návštěvníků.

LANEX a.s. vystavoval papírenská zaváděcí lana na stánku A05:20 společně se svým švédským distributorem - firmou AB ÖFVERGÅRD & CO.

Na ploše 10500 m2 vystavovalo vice než 700 firem (230 stánků) z oblastí Projekt, design a konzultační servis, Technologie údržby, Zpracování paliva a dodávky, výrobci papírenských zaváděcích lan (LANEX a.s., Teufelberger, William Kenyon), Topení, ventilace a klimatizace, Technologie čištění vody, Manipulace se dřevem a sekání/štípání, Mechanická produkce papírové drti, Chemické pasírování, Třídění a čištění, Bělení a chemické bělení, Sušení papírové drti a paketování/balení, Chemická obnova, Dodávky vlákniny, Skladování, Stroje na papír a kartony a přídavná/pomocná zařízení, Povrchové úpravy, Hlazení a dokončování, Konvertování, Kontrola procesu kvality a měření, Elektrická zařízení, Pumpy, ventily a potrubní systémy, Přeprava a manipulace s materiály, Technologie ochrany životního prostředí, Pracovní prostředí a průmyslová bezpečnost, Chemikálie a přísady, Manipulace s odpadním papírem, Produkty z dřevotřískových a dřevovláknitých desek, Laboratorní vybavení.

Veletrh přinesl mnoho nového a zajímavého, je však nutno konstatovat, že návštěvnost byla v porovnání s posledním veletrhem nižší. Hlavním důvodem je skutečnost, že veletrhu se nezúčastnily významní výrobci papírenských strojů jako jsou firmy VOITH, METSO a jiné. Dalším důvodem jsou finanční problem, spojené s doznívající ekonomickou a finanční krizí, která výrazně zasáhla rovněž papírenský průmysl (zejména v Evropě).

Více informací naleznete na www.spcievent.com