Novinky

Další zprávy z putování Lavinie kolem světa

Další zprávy z putování Lavinie kolem světa
Kapitán LAVINIE Pavel Jeřábek se po nějaké době znovu ozval ze svého dlouhého putování kolem světa. Jsme rádi, že jak posádka, tak LAVINIE jsou v pořádku a všechno probíhá podle plánu:

Minulý týden v pátek jsem připlul s Lavinii sem, do Las Palmas na Gran Canaria. Po cestě to bylo bez větších problémů a nyní tady budu několik týdnů vyčkávat, až pomine hurikánová sezona na Atlantiku. Předpokládám, že okolo 15. 10. 2011 zase vypluji směr Kapverdy a pak dále na Brazílii, Uruguay a Argentinu dolů na jih s tím, abych někdy v lednu 2012 byl na hranicích s Chile.

Opravdu důkladně jsem studoval a všemožně konzultoval moznost přeplutí na Venezuelu. Bohužel tamtudy opravdu cesta na jih pro plachetnice nevede, bylo by velmi obtížné (ne-li nemožné) se v dostupném čase prosadit - jak proti větru, tak i mořským proudům. Vše se to tam hrne v tuto dobu jen na sever.

Nyní se konsoliduji po dosavadním putování, včera jsem dal do opravy dvě plachty, objednávám nějaké náhradní díly, začal jsem s opravami a údržbou... proste rutina v době, kdy je na to čas.

Hezky den přeji a zdravím
Pavel
s/y LAVINIA

Spolu s Pavlem vás pozdravuje Jana a Vojta

6119